پاورپوینت دستگاه آنژیوگرافی

مشخصات فایل: - پاورپوینت دستگاه آنژیوگرافی - قالب بندی: پاورپوینت (قابل ویرایش) - تعداد اسلاید: 16 - نویسنده: مهندس مهرداد اسکندری رشته مهندسی پزشکی - بخشی از پاورپوینت: - مشخصات دستگاه - نیازهای اساسی در آنژیوگرافی - تجهیزات اصلی یک سیستم آنژیوگرافی - تخت آنژیوگرافی - سی آرم - نگه دارنده های سقفی - تعویض کننده فیلم - اصول عملکرد - ژیوگرافی تفاضلی - پارامترهای کارایی سیستم آنژیوگرافی تفاضلی - فیلم/صفحه - کاربرد درمانی در آنژیوگرافی - خطرات آنجام آنژیوگرافی - نتایج - منابع - مقدمه - وگرافی از دو کلمه آنژیو به...

ارتباط با ما

... دانلود ...

مشخصات فایل:

پاورپوینت دستگاه آنژیوگرافی

قالب بندی: پاورپوینت (قابل ویرایش)

تعداد اسلاید: 16

نویسنده: مهندس مهرداد اسکندری رشته مهندسی پزشکی

بخشی از پاورپوینت:

مشخصات دستگاه

نیازهای اساسی در آنژیوگرافی

تجهیزات اصلی یک سیستم آنژیوگرافی

تخت آنژیوگرافی

سی آرم

نگه دارنده های سقفی

تعویض کننده فیلم

اصول عملکرد

ژیوگرافی تفاضلی

پارامترهای کارایی سیستم آنژیوگرافی تفاضلی

فیلم/صفحه

کاربرد درمانی در آنژیوگرافی

خطرات آنجام آنژیوگرافی

نتایج

منابع

مقدمه

وگرافی از دو کلمه آنژیو به معنای رگ یا عروق و کلمه گرافی به معنای نگاشتن تشکیل شده است.

فیزیولوژی بیماریهای قلب و عروق از شایع ترین بیماری های قرن حاضر محسوب شده و نارسایی قلبی بزرگ ترین عامل مرگ و میر در جوامع صنعتی و نیمه صنعتی به حساب می آید. به دلیل اهمیت موضوع، ابزارها و روشهای مختلفی برای بررسی نحوه عملکرد قلب در پزشکی نوین ابداع شده که از جمله آن ها می توان به رگ نگاری (Angiography) به کمک تصویربرداری اشعه X اشاره کرد. هدف در این روش به دست آوردن انواع مختلف و مکمل اطلاعات ساختاری (Structural) و عملکردی (Functional) از قلب است، به نحوی که به کمک آن ها پزشک متخصص نه تنها توانایی تشخیص نوع بیماری قلبی را داشته باشد، بلکه بتواند بروز نارسایی قلبی احتمالی در آینده را نیز پیش بینی و از آن جلوگیری کند.

آنژیوگرافی عروق کرونر روشی است که در آن با استفاده از لوله های نازک مخصوص، مواد حاجب مخصوص و اشعۀ ایکس، جریان خون قلب مورد بررسی قرار می گیرد.

-این پاورپوینت کاملا استاندارد بوده و در تهیه آن کلیه اصول نگارشی رعایت شده است.

لینک کمکی