پاورپوینت بررسی نظریه های اجتماعی نوسازی از 1950 تا کنون

دانلود پاورپوینت با موضوع بررسی نظریه های اجتماعی نوسازی از 1950 تا کنون، - در قالب ppt در 52 اسلاید، قابل ویرایش. - بخشی از متن پاورپوینت: - مقدمه - پیشرفت و توسعه، از دیرباز، همواره از مهم ترین پرسش ها و خواست های بشر و اجتماعات و جوامع انسانی بوده و هست. به نظرمی رسد از...

ارتباط با ما

... دانلود ...

دانلود پاورپوینت با موضوع بررسی نظریه های اجتماعی نوسازی از 1950 تا کنون،

در قالب ppt در 52 اسلاید، قابل ویرایش.

بخشی از متن پاورپوینت:

مقدمه

پیشرفت و توسعه، از دیرباز، همواره از مهم ترین پرسش ها و خواست های بشر و اجتماعات و جوامع انسانی بوده و هست. به نظرمی رسد از شمار تعیین کننده ترین عوامل به حرکت در آوردن افراد و جوامع نیز بوده باشد. لیکن این مسیرازدهه ی 1950 به این سوی به صورت تئوری و نظریه ی منسجم و مدون از حیث عملیاتی به صورت اقدامات و مکانیزم های سامان مند در آمده و دنبال می گردد. از این رو پس از جنگ جهانی دوم، در باب پیشرفت و توسعه، شاهد چهار انگاره زیر می باشیم:

1) نظریه ی نوسازی، که در دهه 1950 مدل و الگوی غالب در باب توسعه ی کشورها، به ویژه جهان سوم، به شمار می رود. خاستگاه این تئوری فضایی بود که در آن ایالات متحده آمریکا بدون کم ترین آسیب از جنگ جهانی دوم، در اوج قدرت قرار داشت.

2) نظریه ی وابستگی، که در اواخر دهه ی 1960 درآمریکای لاتین به ظهور می رسد و به قصد معارضه و مقابله با پارادایم نوسازی شکل می گیرد و وارد عمل شده و سامان دهی می گردد.

3) دهه ی 1970 نظریه نظام جهانی، از سوی «امانوئل و الرشتاین» ارائه می شود.

4) نظریه ی تقارب و همگرایی؛ در فرایند بازخوانی و بازاندیشی، نظریه های سه گانه یاد شده، دراواخر دهه ی 1980 دچار تحول، هم درلایه های درونی و هم در پیوند و ارتباط بیرونی با یکدیگر می گردند که درنتیجه به نزدیک شدن هم سویی و هم گرایی آنها می انجامد؛ طوری که به نظر می آید درنظریه ی تقارب و هم گرایی سیمای نوین و تحول یافته نوسازی.

و...

لینک کمکی