پاورپوینت تجزیه و تحلیل آزادی اقتصادی در نظام سرمایه داری

دانلود پاورپوینت با موضوع تجزیه و تحلیل آزادی اقتصادی در نظام سرمایه داری، - در قالب ppt و در 30 اسلاید، قابل ویرایش. - بخشی از متن پاورپوینت: - آزادی اقتصادی - آزادی اقتصادی، مشتمل است بر آزادی مشاغل، آزادی رقابت، آزادی تجارت داخلی و خارجی، آزادی بانک ها، آزادی نرخ و غیره و به عنوان برنامه...

ارتباط با ما

... دانلود ...

دانلود پاورپوینت با موضوع تجزیه و تحلیل آزادی اقتصادی در نظام سرمایه داری،

در قالب ppt و در 30 اسلاید، قابل ویرایش.

بخشی از متن پاورپوینت:

آزادی اقتصادی

آزادی اقتصادی، مشتمل است بر آزادی مشاغل، آزادی رقابت، آزادی تجارت داخلی و خارجی، آزادی بانک ها، آزادی نرخ و غیره و به عنوان برنامه قطعی و همیشگی عبارت است از مقاومت در برابر هر نوع مداخله دولت که ضرورت خاص آن به ثبوت نرسیده باشد، بویژه استقامت در برابر سیاست به اصطلاح حمایت و سرپرستی دولت.

آزادی اقتصادی اصطلاحی است که اغلب برای بیان آزادی داد و ستد و سرمایه داری بازار به کارمی رود.

مقصود از آزادی اقتصادی، داشتن حق اشتغال، انتخاب نوع شغل (هر چه بخواهد تولید کند یا هر خدمتی را دوست داشته باشد عرضه کند)

مقصود از آزادی اقتصادی، آزاد بودن در مقابل دولت و دخالتهای آن است

در حالیکه آزادی حقوقی، آزاد بودن نسبت به افراد دیگر است به این معنا که شخص از جهت حقوقی و قانونی نمی تواند مانع دیگری شود و آزادی او

را محدود کند.

دو ویژگی دارد: اول، قلمرو آن امور و فعالیتهای اقتصادی است و دوم، آزاد بودن در مقابل دولت است نه افراد.

پیشینه تاریخی نظریه «آزادی اقتصادی» لیبرالیسم اقتصادی، از اصول اساسی نظام لیبرال-سرمایه داری است و ابتدا توسط فیزیوکراتها (طبیعت گرایان) مطرح شد. این مکتب با پذیرش دئیسم (خداپرستی طبیعی)، نقش عمده ای در پیدایش لیبرالیسم اقتصادی دارد.

لیبرالیسم اقتصادی در اواسط قرن 19 در اوج اعتبار بود.

در نیمه دوم قرن بیستم، مکتب شیکاگو به پیروی از کلاسیک های اولیه، خواهان آزادی مطلق اقتصادی و مخالفت هر گونه مداخله دولت در امور اقتصادی است.

آزادی عمل و آزادی عبور، دو شعار سیاست اقتصادی و تجارت داخلی و خارجی فیزیوکراتها بود

و...

لینک کمکی