تحقیق صندوق بین المللی پول

مشخصات فایل: - تحقیق صندوق بین المللی پول - قالب بندی: فایل word و قابل ویرایش - تعداد صفحات: 25 - بخشی از متن تحقیق: - صندوق بین المللی پول [1] (IMF) - الف زمینه پیدایش و شکل گیری - منشور صندوق بین المللی پول همراه اساسنامه آن در کنفرانس پولی و مالی بین المللی که در ژوئن 1944 میلادی در برتن...

ارتباط با ما

... دانلود ...

مشخصات فایل:

تحقیق صندوق بین المللی پول

قالب بندی: فایل word و قابل ویرایش

تعداد صفحات: 25

بخشی از متن تحقیق:

صندوق بین المللی پول [1] (IMF)

الف زمینه پیدایش و شکل گیری

منشور صندوق بین المللی پول همراه اساسنامه آن در کنفرانس پولی و مالی بین المللی که در ژوئن 1944 میلادی در برتن وودز ایالت نیوهمشیر آمریکا برگزار شد، مورد موافقت اصولی قرار گرفت و در 27 دسامبر 1945 میلادی مواد موافقتنامه کنفرانس برتن وودز (منعقده ژوییه سال 1944 میلادی) توسط 22 کشور که 80 درصد سهم کل بودجه صندوق را در اختیار داشتند، به امضاء رسید. مواد موافقت نامه بعدها در سالهای 1969 و 1978 میلادی اصلاح شد که این دو را از وقایع مهم تاریخی صندوق، به شرح زیر نام می بریم:

در ژوئن 1969 میلادی اولین اصلاحیه در اساسنامه صندوق به منظور تخصیص حق برداشت خصوص [2] (SDRS) به کشورهای عضو، تصویب و سپس اولین تخصیص حق برداشت مخصوص در اول ژانویه 1970 میلادی انجام شد.

در آوریل 1978 میلادی با به رسمیت شناختن نرخهای شناور ارز، اقداماتی برای حذف نقش طلا در سیستم بین المللی پول صورت گرفت و SDRS به عنوان اصلی ترین دارایی ذخیره ای اعلام شد.

پس از دومین اجلاس گروه 77 که در سال 1971 میلادی منعقد شد، کشورهای در حال توسعه موافقت کردند از میان خود گروهی متشکل از 24 کشور را مامور بررسی جنبه های گوناگون موجود در سیستم پولی بین المللی نمایند تا پس از بررسیهای لازم، به تعیین موضوع مشترک کشورهای عضو گروه 77 در رابطه با مسایل پولی بین المللی بپردازد. گفتنی است در گروه 24 از هر یک از 3 قاره آسیا، آفریقا و آمریکای لاتین هشت کشور عضویت دارند...

لینک کمکی