پاورپوینت انواع روش های خوردگی فلزات و پیش گیری آن

مشخصات فایل: - پاورپوینت انواع روش های خوردگی فلزات و پیش گیری آن - قالب بندی: پاورپوینت - تعداد اسلاید: 37 - قابل ویرایش - بخشی از پاورپوینت: - خوردگی، پدیده ای خودبه خودی است و همه مردم در زندگی روزمره خود، از بدو پیدایش فلزات با آن روبرو هستند. در اثر این پدیده ی خودبه خودی، فلز از درجه اکسیداسیون...

ارتباط با ما

... دانلود ...

مشخصات فایل:

پاورپوینت انواع روش های خوردگی فلزات و پیش گیری آن

قالب بندی: پاورپوینت

تعداد اسلاید: 37

قابل ویرایش

بخشی از پاورپوینت:

خوردگی، پدیده ای خودبه خودی است و همه مردم در زندگی روزمره خود، از بدو پیدایش فلزات با آن روبرو هستند. در اثر این پدیده ی خودبه خودی، فلز از درجه اکسیداسیون صفر تبدیل به گونه ای با درجه اکسیداسیون بالا می شود

. M------> M+n + ne

تقسیم بندی خوردگی برحسب نوع محیط خورنده خوردگی الکتروشیمیایی

اگر الکترولیت ما بین دو فلز نامتجانس قرار گیرد، باعث خوردگی در یکی از آنها خواهد شد. این مایع محرکه ممکن است یکی از محلولهای اسیدی، بازی یا نمک باشد. وجود دو فلز غیر متجانس در یک الکترولیت، پیل الکتریکی ایجاد می کند وباعث خوردگی الکتروشیمیایی در قطب منفی (دارای الکترون آزاد بیشتر) خواهد شد.

خوردگی در محیطهای مرطوب

الف-خوردگی درآب ومحلولهای آبی: هرچه سختی آب بیشتر باشد، اثر خورندگی اش کمتر است. زیرا دارای بیکربنات کلسیم است که در نتیجه ی تماس آب سخت با فلز تشکیل می شود و باعث ایجاد برخی پوششها و حفاظت میشود.

ب-خوردگی اتمسفر مرطوب: خوردگی های اتمسفری معمولا ناشی از تأثیر همزمان اکسیژن و رطوبت (H 2 O مایع) می باشد. چنانچه یکی از دو عامل حضور نداشته باشد، خوردگی اتفاق نمی افتد.

-این پاورپوینت کاملا استاندارد بوده و در تهیه آن کلیه اصول نگارشی رعایت شده است.

لینک کمکی