پاورپوینت کاربرد GPS در آبیاری و زهکشی

مشخصات فایل: - پاورپوینت کاربرد GPS در آبیاری و زهکشی - قالب بندی: پاورپوینت - تعداد اسلاید: 23 - قابل ویرایش - بخشی از پاورپوینت: - زهکشی - فرآیند خارج کردن آب سطحی اضافی و مدیریت سفره آب زیرزمینی کم عمق از طریق نگه داشت و دفع آب و مدیریت کیفیت آب برای رسیدن به منافع دلخواه اقتصادی و اجتماعی است، در حالی...

ارتباط با ما

... دانلود ...

مشخصات فایل:

پاورپوینت کاربرد GPS در آبیاری و زهکشی

قالب بندی: پاورپوینت

تعداد اسلاید: 23

قابل ویرایش

بخشی از پاورپوینت:

زهکشی

فرآیند خارج کردن آب سطحی اضافی و مدیریت سفره آب زیرزمینی کم عمق از طریق نگه داشت و دفع آب و مدیریت کیفیت آب برای رسیدن به منافع دلخواه اقتصادی و اجتماعی است، در حالی که محیط زیست نیز حفظ شود.

در کتابی که در حدود سه هزار سال پیش در چین نگاشته شده، نقشه هایی از سیستم زهکشی مشاهده می شود. هرودت، در حدود 2400 سال قبل، اشاره هایی به کاربرد زهکشی در درّه نیل دارد.

زهکشی مدتی در جهان به فراموشی سپرده شد تا اینکه در 1544 در انگلستان دوباره زندگی جدیدی یافت. اولین تنبوشه ساز سفالی در 1840 در انگلستان به کار گرفته شد. در امریکا زهکشی لوله ای در دو سده پیش آغاز شد.

زهکشی در گذشته های نزدیک

زهکشی زیرزمینی به شیوهٔ امروزی اولین بار در سال 1810 میلادی در انگلستان به کار گرفته شد و بتدریج به سایر نقاط اروپا رفت. با اختراع تنبوشه ساز سفالی (1840)، روند توسعه زهکشی در اروپا تسریع شد.

زهکشی در اوایل دهه 1960، با پیدایش لوله پلاستیکی با دیواره صاف و نازک، سپس با ابداع لوله های کنگره دار شتاب قابل ملاحظه ای یافت. در حوالی سال 1970 استفاده از ماشین های زهکشی آغاز شد و شتاب بیشتری به توسعه زهکشی زیرزمینی داد. کاربرد فرستنده و گیرنده های لیزری، دقت در کنترل نصب زهکش ها را افزایش داد.

زهکشی در ایران

احداث اولین شبکه های نوین آبیاری و زهکشی در دهه 1310 در جنوب کشور صورت گرفت و اولین زهکش روباز با استفاده از ماشین در حوالی سال 1335 در شاوور خوزستان ساخته شد. در سال های 1341 و 1342 اولین شبکه زهکشی زیرزمینی با استفاده از لوله های سفالی در دانشکده کشاورزی دانشگاه جندی شاپور (شهید چمران) واقع در ملّاثانی (رامین) اهواز در وسعتی حدود 500 هکتار با نیروی کارگری به اجرا در آمد.

-این پاورپوینت کاملا استاندارد بوده و در تهیه آن کلیه اصول نگارشی رعایت شده است.

لینک کمکی