تحقیق الیاف کربن و کامپوزیت های کربنی

مشخصات فایل: - تحقیق الیاف کربن و کامپوزیت های کربنی - قالب بندی: فایل ورد (قابل ویرایش) - تعداد صفحات: 23 - بخشی از متن تحقیق: - قرار دادن المان های جهت دار کامپوزیتی بر پایه کربن در جهت اعمال لنگر، سیستم تعلیق کربنی را در این خودرو به گونه ای ساخته که موجب حذف بسیاری از قطعات سنگین...

ارتباط با ما

... دانلود ...

مشخصات فایل:

تحقیق الیاف کربن و کامپوزیت های کربنی

قالب بندی: فایل ورد (قابل ویرایش)

تعداد صفحات: 23

بخشی از متن تحقیق:

قرار دادن المان های جهت دار کامپوزیتی بر پایه کربن در جهت اعمال لنگر، سیستم تعلیق کربنی را در این خودرو به گونه ای ساخته که موجب حذف بسیاری از قطعات سنگین فلزی شده و همین موضوع خود موجب عملکرد بهتر سیستم تعلیق شده است. روتورهای کربنی ترمز و لنت ترمزهای گرافیتی، وزن مجموعه سیستم ترمز را در راستای عملکرد بهتر ترمز کاهش داده است. رینگ های تقویت شده با الیاف کربن ضمن کاهش وزن موجب سرد کار کردن مجموعه ترمز و درنتیجه بالاتر رفتن ضریب امنیت ترمز می شود. تایرهای با فرمولاسیون پیشرفته شامل فیبریل های کربن و بلوک های کربنی جهت دار به همراه الیاف کربن بافته شده به صورت شعاعی، ضمن سبکی موجب حذف مقاومت غلطشی تایر و سرد ماندن آنها در طول حرکت می شود. المان های تعلیق، رینگ ها و تایرهای ساخته شده از الیاف کربن باعث برقراری مطمئن اتصال با زمین و در نتیجه کمینه شدن احتمال آتش سوزی دراثر بارهای الکترواستاتیک و افزایش امنیت و راحتی سرنشین در هنگام سوار و پیاده شدن از خودرو می شود.

با استفاده روز افزون از الیاف کربن در ساخت خودروهای پیشرفته، مصرف سالیانه بنزین به سرعت رو به کاهش گذاشته و نیاز به واردات سوخت های فسیلی را که باعث عدم تعادل تجاری می شود به حداقل می رساند. درعوض به منظور گسترش واحدهای تولید مواد کربنی جدید با کاربردهای روبه رشد در ساخت خودروهای کربنی، میلیون ها فرصت شغلی در کشور پدیدار می شود.

الیاف کربن را می توان براساس مدول الاستیک، استحکام و دمای نهایی عملیات حرارتی به گروههای زیر دسته بندی کرد:

...

لینک کمکی