پاورپوینت تاریخ شهر و شهرنشینی در جهان و ایران

توضیحات: - دانلود پاورپوینت با موضوع تاریخ شهر و شهرنشینی در جهان و ایران، - در قالب ppt و در 23 اسلاید، قابل ویرایش. - بخشی از متن پاورپوینت: - شناخت هر پدیده ای به درجه شناخت ما از فرآیند تاریخی آن پدیده بستگی دارد. فرآیند تاریخی بر آن است که نحوه شکل گیری پدیده و عناصر...

ارتباط با ما

... دانلود ...

توضیحات:

دانلود پاورپوینت با موضوع تاریخ شهر و شهرنشینی در جهان و ایران،

در قالب ppt و در 23 اسلاید، قابل ویرایش.

بخشی از متن پاورپوینت:

شناخت هر پدیده ای به درجه شناخت ما از فرآیند تاریخی آن پدیده بستگی دارد. فرآیند تاریخی بر آن است که نحوه شکل گیری پدیده و عناصر مؤثر در آن را کشف کرده و سپس آن را در طول زمان مورد بررسی قرار دهد.

بنابراین شناخت تاریخی پدیده، سنگ زیربنای شناخت وضع موجود است...

عوامل مؤثر در شکل گیری شهر:

عواملی که شهر را پی افکنده و خود در شهر پی افکنده شدند، شهر را تعریف کرده و خود در آن تعریف شده اند و به شهر معنا داده و خود در آن معنا شده اند، به طور کلی در سه گروه مطرح می شوند:

1. مسائل جهان بینی: یا چگونگی نحوه نگرش به جهان، این عامل دین، مذهب، مسلک و فرق متفاوت اجتماعی و مذهبی و... را شامل می شود.

2. عامل اقتصادی: یا چگونگی تعریف مادی جهان: این عامل عمدتاً بر چگونگی تولید و توزیع ثروت، نحوه تولید، توزیع و مصرف محصولات و رابطه آن با ساخت کالبدی نظر دارد.

3. عامل محیط و اقلیم: یا تعریف چگونگی تعریف زیست-محیطی جهان. این عامل آب و هوا، همواری و ناهمواری و به طور کلی عناصر زیست محیطی را شامل می شود.

و...

فهرست مطالب:

اهمیت مطالعه ی تاریخ

عوامل مؤثر در شکل گیری شهر

دوران های تاریخی شهرنشینی

دو نظریه در باب یکجانشینی

هفت تمدن نخست جهان

عناصر شهر یونانی

شهرهای رومی

قرون وسطا

عناصر شهر قرون وسطایی

عناصر اصلی شهرسازی رنسانس

فرآیند شهرگرایی، شهرنشینی و شهرسازی ایران

و...

توجه: چیزی که این فایل را با بقیه فایل ها متمایز کرده است قابل ویرایش بودن و و آماده پرینت و ارائه بودن آن می باشد تا خریدار از خرید خود کاملا راضی باشد.

لینک کمکی