تحقیق سوهان کاری

مشخصات فایل: - تحقیق سوهان کاری - قالب بندی: فایل word و قابل ویرایش - تعداد صفحات: 52 - بخشی از متن تحقیق: - سوهان کاری: - سوهان کاری یکی از روش های برداه برداری از سطوح زاویه دار و موج دار و یا منحنی می باشد که این عمل را می توان بوسیله دست و یا ماشین انجام داد. با...

ارتباط با ما

... دانلود ...

مشخصات فایل:

تحقیق سوهان کاری

قالب بندی: فایل word و قابل ویرایش

تعداد صفحات: 52

بخشی از متن تحقیق:

سوهان کاری:

سوهان کاری یکی از روش های برداه برداری از سطوح زاویه دار و موج دار و یا منحنی می باشد که این عمل را می توان بوسیله دست و یا ماشین انجام داد. با عمل سوهان کاری ماده خام فلزی را به فرم دلخواه تبدیل می کنند.

معرفی سوهان:

وسیله ای که در سوهان کاری استفاده می شود را سوهان گویند. سوهان قطعه ای است از جنس فولاد ابزار سازی غیر آلیاژی و یا فولاد ابزار سازی کرم دار. که پس از ایجاد دندانه هایی روی آن، قسمت بدنه را سخت می کنند ولی دنباله آن را برای جلوگیری از شکستن، نرم می سازند.

دندانه های سوهان مشابه گوه های کوچکی می باشند که در کنار و پشت سر هم قرار گرفته اند. به این دندانه ها آج سوهان گویند.

آج سوهان را مطابق شکل روبرو در دو امتداد مختلف می سازند که یکی از آنها را آج رویی و دیگری را آج زیرین می نامند. زاویه انحراف آج رویی نسبت به محور سوهان 71 درجه و آج زیرین 54 درجه انتخاب می شود. بدین صورت دندانه های سوهان پشت سر هم قرار نمی گیرند و این عمل از ایجاد شیار روی سطح قطعه کار جلوگیری می کند.

وقتی سوهان با فشار روی سطح قطعه کار کشیده می شود، دندانه های آن براده های کوچکی را از سطح قطعه کار جدا میکنند و در فضای خالی دندانه ها جمع می کنند و در انتهای سطح به خارج هدایت می سازند...

فهرست مطالب

سوهان کاری

-معرفی سوهان

-روشهای ایجاد آج سوهان

-انواع آج سوهان

-شماره سوهان

-اندازه سوهان

-انواع فرم سوهان

-عملیات سوهان کاری

-نکات حفاظتی در سوهان کاری

-نکات ایمنی در سوهان کاری

-شابرزدن

لینک کمکی