تحقیق تاریخچه کامپیوتر

بخشی از متن تحقیق: - مقدمه - بشر برای کندو کاو در طبیعت و فضای اطراف خود به ابزار و وسایل بسیار توانمندی دست یافته و همیشه نیاز منشأ اختراع چنین ابزاری بوده است. از جمله این اختراعات بسیار مهم می توان به کامپیوتر (رایانه) اشاره نمود که پیدایش آن باعث تحولی شده است...

ارتباط با ما

... دانلود ...

بخشی از متن تحقیق:

مقدمه

بشر برای کندو کاو در طبیعت و فضای اطراف خود به ابزار و وسایل بسیار توانمندی دست یافته و همیشه نیاز منشأ اختراع چنین ابزاری بوده است. از جمله این اختراعات بسیار مهم می توان به کامپیوتر (رایانه) اشاره نمود که پیدایش آن باعث تحولی شده است که از بعضی جهات می توان آن را با تحولی که بر اثر انقلاب صنعتی به وجود آمد مقایسه کرد. البته این تحول به مراتب وسیعتر و فراگیرتر از تحول ناشی از انقلاب صنعتی است، به گونه ای که در روش زندگی، کار و نگرش ما به دنیا تغییرات اساسی بوجود آورده است. در دوران انسانی اروپا، فرهنگ از طریق ماشین چاپ انتشار یافت و اکنون کامپیوتر در قلب انقلاب جدید تکنولوژیکی قرار دارد. به این دلیل عصر حاضر را عصر کامپیوتر یا عصر انفورماتیک نامیده اند.

اهمیت کامپیوتر در دنیای امروز و در دنیای آینده بر همگان روشن است بسیاری از موفقیتهایی که انسان در سالهای اخیر به دست آورده است بدون کامپیوتر هرگز حاصل نمی شد. کامپیوتر یکی از مهمترین ساخته های بشر است. اگر در چند دهه گذشته کامپیوترها انسان را از کارهای یکنواخت و تکراری آلوده کرده اند، در سالیان اخیر مفاهیمی مانند هوش مصنوعی سیستمهای خبره سیستمهای تشخیص کلام و صدای انسان و... مطرح گردیده اند که به کامپیوتر این امکان را می دهند تا بیشتر شبیه انسان عمل نماید.

چرا باید علم کامپیوتر را بیاموزیم؟

امروزه همگان متفق القول اند که فراگیری استفاده عملی از کامپیوتر کاری اجتناب ناپذیر برای زندگی در دنیای فوق مدرن امروزی است و هر کس باید شناخت پایه ای از کامپیوتر و مصارف آن را داشته باشد، که اصطلاحاً سواد کامپیوتری گفته می شود با آنکه اصطلاح سواد کامپیوتری معانی متفاوتی بین افراد مختلف دارد اما اکثراً فرد با سواد کامپیوتری را شخصی می دانند که:

• شناخت پایه ای از اینکه کامپیوتر چه کارهایی را می تواند انجام دهد داشته باشد.

• قادر به استفاده از کامپیوتر به عنوان ابزاری شخصی در حرفه خود باشد.

• قادر به ارتباط با کامپیوتر و استفاده از برنامه های تجاری مانند واژه پردازها بانکهای اطلاعاتی صفحه گسترده ها یا برنامه های مشابه تجاری باشد.

• آگاهیهایی از تأثیر اجتماعی تکنولوژی فعلی کامپیوتر و اثر آن در آینده داشته باشد.

نیاز به روشهای مؤثر پردازش

از تبعات مهم انقلاب صنعتی افزایش سریع حجم داده هایی بود که باید در کمترین زمان ممکن مورد پردازش قرار می گرفتند. از این رو صاحبان صنایع و سازمانهای تجاری متوجه شدند که برای پردازش داده ها نیاز به روشهای سریعتر، ارزانتر و مؤثرتر دارند برای رفع این نیاز انواع مختلف ماشینها تولید شدند و به کار رفتند. جدیدترین و مؤثرترین این ماشینها کامپیوتر دیجیتال الکترونیکی است که امروزه برای پردازش داده ها سریعتر و حرفه ای ترین ابزار به شمار می رود و با گذشت زمان سریعتر و ارزانتر خواهد شد...

این تحقیق با فرمت word قابل ویرایش در اختیار شما قرار می گیرد.

تعداد صفحات تحقیق: 111

لینک کمکی