تحقیق انبارداری با برنامه Vb. net

مشخصات فایل: - تحقیق انبارداری با برنامه Vb. net - قالب بندی: فایل word و قابل ویرایش - تعداد صفحات: 72 - بخشی از متن تحقیق: - مقدمه ای بر vb. net - یک برنامه کامپیوتری، از مجموعه ای دستورالعمل که نوع و نحوه انجام یک فعالیت را برای کامپیوتر مشخص می نمایند، تشکیل می گردد. دستورالعمل های نوشته شده بعنوان...

ارتباط با ما

... دانلود ...

مشخصات فایل:

تحقیق انبارداری با برنامه Vb. net

قالب بندی: فایل word و قابل ویرایش

تعداد صفحات: 72

بخشی از متن تحقیق:

مقدمه ای بر vb. net

یک برنامه کامپیوتری، از مجموعه ای دستورالعمل که نوع و نحوه انجام یک فعالیت را برای کامپیوتر مشخص می نمایند، تشکیل می گردد. دستورالعمل های نوشته شده بعنوان نمونه ممکن است به کامپیوتر اعلام نمایند که تعدادی از اعداد را با یکدیگر جمع و یا دو عدد را بایکدیگر مقایسه و بر اساس نتیجه بدست آمده، اتخاذ تصمیم نماید. دستورالعمل های نوشته شده، صرفا برای کامپیوتر قابل فهم و اجراء خواهند بود. کامپیوتر دستورالعمل های نوشته شده را اجراء و ماحصل آن رسیدن به اهدافی خواهد بود که بر اساس آن برنامه طراحی و پیاده سازی شده است. دستورالعمل ها، می بایست با استفاده از یکی از زبانها ی برنامه نویسی نوشته شده (کد ینگ) و در ادامه در اختیار کامپیوتر قرار داده شوند. زبانهای برنامه نویسی متعددی نظیر: فرترن، بیسیک، کوبال، پاسکال،، C، جاوا، ویژوال بیسیک و... وجود دارد.

برنامه نویسی کامپیوتر، مشابه آموزش گره زدن کفش به کودکان است. برای نیل به هدف فوق، می بایست تمامی مراحل لازم بصورت شفاف به کودکان آموزش داده شود. کودکان با دنبال نمودن دستورالعمل های ارائه شده، قادر به گره زدن کفش خود خواهند بود (روش انجام این کار برای آنان مشخص شده و بر اساس آن، امکان نیل به هدف مورد نظر توسط کودکان فراهم می گردد). VB. NET، زبانی است که می توا ن نحوه نیل به یک خواسته را بکمک آن بصورت شفاف (نظیر آموزش گره زدن کفش به کودکان) مشخص و کامپیوتر با دنبال نمودن مراحل مشخص شده، خواسته مورد نظر را محقق نماید. با استفاده از VB. NET، می توان محصولاتی راایجاد که زمینه استفاده از آنان در محیط ویندوز و اینترنت، وجود خواهد داشت. فراموش نکنیم در زمان فراگیری یک تکنولوژی در ابتدا می بایست شیوه راه رفتن را بیاموزیم و در ادامه اقدام به دویدن نمود.

VB. NET یکی از زبان های حمایت شده در دات نت می باشد. با استفاده از زبان فوق علاوه بر اینکه می توان برنامه های مبتنی بر ویندوز را پیاده سازی نمود، امکان استفاده از آن بعنوان زبان مورد نظر در زمان ایجاد برنامه های مبتنی بر وب که از تکنولوژی ASP. NET استفاده می نمایند، نیز وجود خواهد داشت. با توجه به اهمیت و جایگاه خاص این زبان در دات نت، مجموعه مقالاتی در رابطه با آموزش اصولی این زبان آماده شده که بتدریج بر روی سایت قرار خواهند گرفت. در اولین مقاله از این مجموعه به معرفی اولیه VB. NET خواهیم پرداخت. در ابتدا لازم است با ویژگی های منحصر بفرد برنامه های مبتنی بر ویندوز در قیاس با برنامه های مبتنی بر DOS، آشنا شده و پس از مروری مختصر به روند شکل گیری نسخه های متعدد ویژوال بیسیک، با نحوه نصب آن نیز آشنا شویم.

برنامه نویسی مبتنی بر DOS در مقابل ویندوز

برنامه نویسی مبتنی بر ویندوز دارای تفاوت های عمده ای نسبت به برنامه نویسی سنتی در محیط DOS است. برنامه های DOS، مسیری دقیق و مشخص را ازابتدا تا پایان دنبال می نمایند. رویکرد فوق، باعث بروز محدودیت هائی در رابطه با عملکرد برنامه ها از یکطرف و تحمیل محدودیت هائی به کاربران در طی نمودن مسیر مشخص شده، می گردد. از زاویه ای خاص می توان عملکرد یک برنامه مبتنی بر DOS را مشابه قدم زدن در یک راهرو (سالن)، در نظر گرفت. بمنظور رسیدن به نقطه انتهائی سالن، می بایست طول سالن طی تا به انتهای آن رسید. در این راستا از موانع متعدد موجود در مسیر، می بایست عبور تا سرانجام به مقصد مورد نظر رسید. در زمان پیمودن مسیر، صرفا امکان بازنمودن درب های خاصی، وجود خواهد داشت. ویندوز، دنیای جدیدی از برنامه نویسی مبتنی بر رویداد را ایجاد نموده است. کلیک نمودن موس، تغییر اندازه پنجره، تغییر محتویات یک Textbox، نمونه هائی از یک رویداد می باشند. کدهای نوشته شده، نحوه برخورد با یک رویداد را مشخص می نماید. برای رسیدن به انتهای یک سالن کافی است بر روی انتهای سالن، کلیک نمود و دیگر ضرورتی به پیمودن تمامی مسیر تا رسیدن به انتهای سالن نخواهد بود. درصورتیکه به انتهای سالن رسیده باشیم و متوجه گردیم که این مکان، محلی نیست که انتظار آن را داشته ایم، بسادگی می توان مقصد جدیدی را برای خود انتخاب، بدون اینکه ضرورتی به برگشت در نقطه آغازین مسیر وجود داشته باشد. برنامه نوشته شده عکس العمل های لازم در ارتباط با حرکت شما را بهمراه عملیات مربوطه بمنظور تکمیل فعالیت ها ی مورد نظر انجام خواهد داد. با استفاده از VB. NET، می توان کدهای لازم بمنظور ارائه عکس العمل لازم در زمان تحقق یک رویداد را نوشت. در این راستا، برنامه نویسان می توانند کدهای لازم در رابطه با رویدادهائی که امکان تحقق آنها وجود دارد را نوشته تا در زمان بروز رویداد مورد نظر، عکس العمل لازم از طرف برنامه صورت پذیرد. در این زمینه می توان از نوشتن کدهای دیگر بمنظور برخورد با رویدادهای غیرضروری، صرفنظر کرد. مثلا ویندوز قادر به تشخیص رویداد کلیک از کلیک مضاعف است. این بدان معنی است که اگر می خواهید برنامه مورد نظر شما، عکس العمل لازم در ارتباط با رویداد کلیک را داشته باشد، می بایست صرفا کد مربوط به رویداد کلیک، نوشته گردد و الزامی به نوشتن کدهای لازم بمنظور برخورد با رویداد کلیک مضاعف، وجود نخواهد داشت. در دنیای برنامه نویسی DOS، کاربر عکس العمل لازم را نسبت به برنامه انجام می دهد در صورتیکه در ویندوز، برنامه ها عکس العمل لازم را با توجه به رفتار کاربران، انجام خواهند داد...

لینک کمکی