پاورپوینت سمینار درس ریزپردازنده تراشه PIC

دانلود پاورپوینت سمینار درس ریزپردازنده تراشه PIC، - در قالب ppt و در 49 اسلاید قابل ویرایش. - توضیحات: - مقدمه - با توجه به اهمیت و گسترش روزافزون کاربردهای میکروکنترلرها و محدودیت هایی که میکروکنترلرهای خانواده ی MCS 51 ایجاد می کرد، شرکت Microchip نسل جدیدی از میکروکنترلرها به عنوان PIC به بازار عرضه کرد. با...

ارتباط با ما

... دانلود ...

دانلود پاورپوینت سمینار درس ریزپردازنده تراشه PIC،

در قالب ppt و در 49 اسلاید قابل ویرایش.

توضیحات:

مقدمه

با توجه به اهمیت و گسترش روزافزون کاربردهای میکروکنترلرها و محدودیت هایی که میکروکنترلرهای خانواده ی MCS 51 ایجاد می کرد، شرکت Microchip نسل جدیدی از میکروکنترلرها به عنوان PIC به بازار عرضه کرد. با توجه به قابلیت بسیار زیاد این میکروکنترلرها، به سرعت مورد استقبال قرار گرفت وتحول بزرگی در استفاده از میکروکنترلرها ایجاد کرد.

با ارائه نسل جدید میکروکنترلرها توسط شرکت میکروچیپ، برنامه نویسی میکرو وارد مرحله جدیدی شد و روشهای سنتی برچیده شد-به این ترتیب دیگر نیازی نیست برای ارسال اطلاعات به LCD زیر برنامه ای فراخوانی شود بلکه فقط با استفاده از یک دستور LCDOUT اطلاعات وفرمان ها به LCD منتقل می شود.

همچنین برای خواندن ورودی آنالوگ دیگر لازم نیست زیر برنامه ای نوشته شود ودر آن بارها رجیسترهای مختلف را چک کنیم و بسیاری از وقت و انرژی خود را صرف کنیم بلکه فقط با استفاده از دستور ADCIN مستقیما ورودی آنالوگ را در یک متغیر میریزیم، همه این قابلیت ها به مدد استفاده از زبان سطح بالا ایجاد می شود.

بدین صورت که بسیاری از زیر برنامه های متداول از قبیل: نوشتن در LCD وخواندن ورودی آنالوگ وتولید موج DTMF وشمردن فرکانس روی هر پین و نوشتن و خواندن حافظه و ارتباطات سریال وتأخیر به مدت طولانی و... توسط شرکت میکروچیپ به صورت یک تابع یا دستور مشابه با دستورات Basic یا C ارائه شده است که باعث می شود هم تعداد خطوط برنامه کاهش یابد وهم برنامه نویس از سردر گمی رهایی یابد.

و...

لینک کمکی