پاورپوینت مدیریت و تشکیلات کارگاهی

مشخصات فایل: - پاورپوینت مدیریت و تشکیلات کارگاهی - قالب بندی: پاورپوینت - تعداد اسلاید: 201 - بخشی از پاورپوینت: - گانت چارت در اوائل دهه 1900 میلادی: - تاریخچه تکوین بارچارت به دوران جنگ جهانی اول میرسد؛ جائیکه یک آمریکایی به نام هنری گانت برای نخستین بار بارچارت را برای برنامه ریزی و کنترل پروژه های موسسه کشتی سازی اش...

ارتباط با ما

... دانلود ...

مشخصات فایل:

پاورپوینت مدیریت و تشکیلات کارگاهی

قالب بندی: پاورپوینت

تعداد اسلاید: 201

بخشی از پاورپوینت:

گانت چارت در اوائل دهه 1900 میلادی:

تاریخچه تکوین بارچارت به دوران جنگ جهانی اول میرسد؛ جائیکه یک آمریکایی به نام هنری گانت برای نخستین بار بارچارت را برای برنامه ریزی و کنترل پروژه های موسسه کشتی سازی اش بکار برد. به پاسداشت این اقدام نام گانت قبل از عنوان بارچارت تداعی کننده این اقدام ارزشمند است. کتاب مرجع مهندسان صنایع اشاره می دارد که هنری گانت به کمک ابزار ابداعی خود در خلال جنگ جهانی اول توانست زمان ساخت کشتیهای ترابری خود را به میزان چشم گیری کوتاه نماید. امروزه گانت چارت بدلیل ساده و قابل فهم بودن آن , به عنوان روشی جالب و پرطرفدار به شکل وسیعی در دنیا جهت مدیریت زمان پروژه ها به کار برده می شود. یافته های یک پژوهش در میان کاربران نرم افزار برنامه ریزی و کنترل پروژه Micro Soft Project نشان داد که هشتاد درصد مدیران پروژه ها در دنیا ترجیح می دهند برای برنامه ریزی و کنترل پروژه هایشان از گانت چارت استفاده نمایند.

مدیریت پروژه در دهه 1950 و 1960 میلادی:

تقریبا غالب تکنیک ها و روشهای مدیریت پروژه که ما امروزه از آنها استفاده می کنیم توسط وزارت دفاع , صنایع نظامی و سازمان هوافضای ایالات متحده در خلال سالهای دهه 1950 و 1960 میلادی ابداع و توسعه یافته اند که روشهایی همچون روش Pert , ارزش بدست آمده , مهندسی ارزش و ساختار شکست کار از آن جمله اند. صنعت ساختمان نیز در تکوین و توسعه روشهایی همچون روش مسیر بحرانی , روش نمودار پیش نیازی , استفاده از نمودار شبکه ای و تسطیح منابع یاری رسانده است. در جریان این تحولات , پروژه های بسیار بزرگی همچون پروژه فضایی آپولو و یا ساخت نیروگاههای اتمی در این دوران اجرایی گردیدند.

یکی از نخستین کاربردهای علمی و مدرن مدیریت پروژه در ساخت اولین زیردریایی هسته ای در دهه 1950 در آمریکا صورت گرفت؛ دریاسالاری بنام. Hyman Rickover مدیر پروژه این طرح، برای اولین بار جهت هماهنگ کردن صدها پیمانکار، هزاران منبع و اطمینان از اجرای به موقع پروژه، روشی جدید که امروزه با نام Pert شناخته می شود، ابداع نمود. هرچند بدون وجود کامپیوتر عملیات دستی محاسبه مسیر بحرانی بسیار دشوار بود اما کمک بسیار زیاد این روش و اجرای موفقیت آمیز پروژه مذکور موجب شد تا همگان به اهمیت علم جدید پی برند. سالیان پس از آن، این تکنیک در پروژه های ساخت فضاپیماها و دیگر پروژه های نظامی و غیر آن، بارها و بارها استفاده شد.

و...

لینک کمکی